Roboty wyburzeniowe

Maszyny w postaci robotów wyburzeniowych to specjalistyczny sprzęt, który coraz powszechniej wykorzystywany jest do przeprowadzania wyburzeń i rozbiórek. Jedne z bardziej zaawansowanych technologicznie maszyn to sprzęt uznanych markek Brokk i Husquarna.

Ich użycie zapewnia profesjonalne wykonanie prac rozbiórkowych i wyburzeniowych. Urządzenia te pozwalają na ograniczenie hałasu i wibracji, z uwagi na elektryczne zasilanie oraz możliwość zamiennego stosowania lekkich młotów hydraulicznych, głowic frezujących lub szczęk krusząco-tnących.

Gdzie znajdują zastosowanie specjalistyczne roboty wyburzeniowe?

Prace z użyciem robotów wyburzeniowych realizowane są między innymi w obiektach, które przeznaczone są do dalszego użytkowania, a demontażu podlegają wyłącznie jego wybrane elementy lub części.

Rozbiórki z użyciem tych maszyn wykonywane są także w sytuacjach, kiedy nie można zastosować ciężkiego sprzętu. Wynika to często z uwagi na bliskie sąsiedztwo obiektów narażonych na uszkodzenie – w szczególności zabytkowych budynków lub tych w słabej kondycji technicznej. Również bliskie sąsiedztwo obiektów będących w użytkowaniu nie pozwala na wprowadzenie ciężkiego sprzętu budowlanego. Generuje on bowiem znaczne wstrząsy, pyły, wibracje oraz hałas, przez co jest uciążliwy dla otoczenia.

Zalety użycia robotów wyburzeniowych

Rozbiórki prowadzone przy użyciu robotów wyburzeniowych znajdują zastosowanie w szczególności tam, gdzie liczy się wysoka wydajność i tempo prac, ale z uwagi na założenia projektowe i sąsiedztwo nie można wykorzystać ciężkiego sprzętu budowlanego.

Posiadamy najnowszej generacji sterowane roboty wyburzeniowe Brokk i Husquarna, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort podczas pracy, dzięki całkowicie zdalnemu i bezprzewodowemu sterowaniu.

Jakie korzyści niesie użycie robotów wyburzeniowych?

  • bezpieczeństwo prac, dzięki zdalnemu sterowaniu i prowadzeniu robót z odległości
  • szybkość prac, za sprawą ogromnej siły maszyn i ich wydajności (mają moc porównywalną do dużego sprzętu budowlanego)
  • idealne dopasowanie do zakresu robót, w związku z dostępnością różnorodnego osprzętu (lekkie młoty hydrauliczne, szczęki krusząco-tnące, głowice frezujące)
  • niskie koszty w porównaniu do prac przeprowadzonych z użyciem technik diamentowych
  • praca w trudno dostępnych miejscach - niewielkie gabaryty maszyn pozwalają dotrzeć w miejsca, do których nie ma dostępu dużym sprzętem budowlanym, przy zachowaniu porównywalnej mocy; Roboty swobodnie przejadą przez drzwi (szerokość 78 cm), zmieszczą się w tunelach i piwnicach (wysokość 120 cm), wjadą po schodach (waga 970 kg), mogą wykonywać prace w stropach i wysokich ścianach (zasięg 4 m)

Prace robotów wyburzeniowych możemy uzupełnić sprzętem ręcznym, technikami diamentowymi i klinami hydraulicznymi. Czytaj więcej o ręcznych wyburzeniach.

Realizacje

Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz